“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .

Bolívie

Bolívie (španělsky Bolivia, kečuánsky Buliwya, ajmarsky Wuliwya, guaraní Volívia), oficiálně Mnohonárodnostní stát Bolívie (španělsky Estado Plurinacional de Bolivia)  je jedním ze dvou vnitrozemských států Jižní Ameriky, druhým je Paraquay. Na západě hraničí s Peru a Chile, na jihu s Argentinou, na jihovýchodě s Paraguayí a na východě a severu pak s Brazílií. Své jméno má po prvním prezidentu Simónu Bolívarovi

Bolívie je jedinou zemí amerického kontinentu, kde převažují čistokrevní Indiáni nad potomky španělských dobyvatel, conquistadorů. V opuštěné vysokohorské krajině se nacházejí malá městečka, která ožívají při pestrých lidových fiestách, oslavách křesťanských svatých i tradičních bohů. Že je Bolívie stále zemí indiánskou poznáte na každém kroku, v každé vesničce, městečku či městě. 

Země se nachází v centrální části Jižní Ameriky na ploše 1 098 581 km². Bolívie ztratila přístup k pobřeží Tichého oceánu v tzv. válce o ledek v roce 1879. Největšími městy jsou La Paz (v českém překladu Mír), Sucre a  Santa Cruz de la Sierra. Hlavní města Sucre a La Paz patří mezi nejvýše položená hlavní města světa.


Bolívie

7
46
156