“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .

Rybí trh Cukidži

Trh Cukidži (築 地 市場, anglicky Tsukiji) je obrovský trh s rybami, ovocem a zeleninou, ležící v srdci Tokia. Je to nejslavnější trh, z více jak deseti trhů, které se zabývají distribucí potravin a květin v Tokiu. Trh Cukidži je i jedním z největších rybích trhů světa. Denně se zde prodá více jak 2 000 tun mořských produktů.

Trh leží v blízkosti stanice Tsukijishijō na trase linky metra Toei Oedo Line a stanice Tsukiji na lince metra Hibiya Line. Trh samotný je rozdělen na dvě části, vnitřní (jonai-shijo)  a vnější trh (jogai-shijo).

Vnitřní trh,  prodej ryb a mořských plodů. Vnitřní trh, je ta nejzajímavější část. Pro místní pracovníky a zákazníky se otevírá již ve tři hodiny ráno. V pět hodin a dvacet minut pak začíná aukce tuňáků, na kterou se dostane i omezený počet diváků z řad turistů. Areál  se ostatním turistům otevírá v devět hodin. Dovnitř je vstup povolen pouze s malými zavazadly. V prvé řadě je to místo, kde se každý den točí velké peníze a turisté jsou zde jen trpělivě snášeni. Aukce končí obvykle kolem 10. hodiny dopoledne. Poté jsou ihned ryby naloženy na nákladní automobily a odvezeny pryč z trhu. Většina obchodů se začíná uzavírat již kolem 11. hodiny.

Vnější trh se skládá z mnoha obchodů a stánků. Dají se zakoupit nejen ryby, ale také zelenina, ovoce, potřeby do domácnosti a nezbytné suvenýry.

3. srpna 2017 vypukl v některých budovách vnějšího trhu požár.

  • No Comments