“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .


Havana

Malecon

Malecón (oficálně  Av de Maceo) je široká promenáda, silnice  a hráz, která se táhne osm kilometrů po pobřeží od  havanského přístavu přes Starou Havanu až do moderní čtvrti Vedado.

Základy Malecónu položili američané, kteří získali kontrolu nad Kubou po vyhrané americko-španělské válce v roce 1898. Hranice čtvrti Vedado Malecón dosáhl ve 20. letech, v 50. letech se pak rozšířil do dnešní šesti proudé dopravní tepny.

Dnes je Malecón nejen důležitou dopravní tepnou, ale i místem kde se odehrává nejautentičtější podoba Kuby.  Můžete zde vidět autentický život Kubánců, jak se setkávají, hrají, zpívají, chytají ryby nebo prodávají a kupují všechno možné.

Malecón svádí dennodenně souboj s oceánem, který na něj mám velmi zdrcující účinky. Díky oceánu a jeho velkým mořským vlnám a silnému větru, je mnoho budov na pokraji úplného zničení. Známé a přímo fascinující jsou záběry Malecónu z období studené fronty, kdy na bulvár fouká silný vítr a bičují jej několikametrové vlny. Díky tomu je pak silnice uzavřená a lidé se po Malecónu  můžou pohybovat pěšky a zkrápět kapkami vody.

Podél Malecónu se nachází i několik velmi významných historických památek:

● Památník obětem USS Maine

● Plaza de la Dignidad se sochou básníka José Martí a Zájmová sekce USA v Havaně

● Castillo de la Real Fuerza

● Castillo de San Salvador de la Punta

● Torreón de San Lázaro

● Hotel Nacional

  • No Comments