“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .


Havana

Galleries

Muzeum Rumu

Muzeum Rumu se nachází v historické části Havany, ve čtvrti Habana Vieja (stará Havana), ve starém koloniálním domě z 18. století.

V přízemí domu je stinná terasa, podloubí, stánek s cukrovou třtinou, kde se může návštěvník občerstvit (za poplatek :)) a hlavně zvon. Na ten musí zazvonit každá skupina turistů, když se vydává na prohlídku.

První část muzea je věnována umu místních bednářů a historii výroby rumových sudů. Dále je zde vystaven originální třtinový mlýn, který poháněli osli. Takovéto mlýny se dříve používaly na celé Kubě téměř ve všech cukrovarech.

V další místnosti se nachází  model parní lokomotivy. Je to připomínka, že Kuba byla první zemí latinské Ameriky, která používala parní lokomotivy k přepravě cukrové třtiny. V další části muzea stojí unikátní, obrovský, model ukazující celou pouť cukrové třtiny z pole přes cukrovar až do rumové palírny.

Přes schodiště se pak pokračuje k fermentační a destilační místnosti. Zde jsou ukázky dřevěných fermentačních sudů, kde rum zraje a také měděného potrubí, kterým rum putoval do různých nádrží a sudů. Rum poté zrál v několik měsíců až let v dubových sudech.


Vstupné do muzea 7 CUC (cca 7 USD)

  • No Comments