“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .


Havana

Galleries

Náměstí Revoluce

Náměstí revoluce (španělsky Plaza de la Revolución) je čtvrť a hlavně náměstí v Havaně. Toto náměstí je 31. největším náměstím světa.

Náměstí revoluce je známé především jako politických manifestací a projevů Fidela Castra ke kubánskému lidu. Jeho projevy zde poslouchalo více jak 1 milion lidí, především při příležitosti nejvýznamnějších kubánských svátků 1. května a 26. července.

Na náměstí se nachází několik významných a unikátních památek a staveb. Jde především o památník José Martího, který je vysoký 109 metrů a je tedy nejvyšší stavbou v Havaně.

Další významnou stavbou, která zabírá celou jednu stranu náměstí je budova ministerstva vnitra. Na budově je umístěna 16 tunová skulptura kubánského sochaře Enrique Avily, která zosobňuje Che Guevaru a je pojmenovaná "Hasta la Victoria Siempre". Inspiraci Avila našel v rukopisu Che Guevary. Sochu Kubánci umístily tak, aby obklopovala bývalou kancelář Che Guevary. Díky tomu můžete vidět kam Che koukal z okna :)

Třetí socha na náměstí znázorňuje dalšího kubánské revolucionáře, Fidelova důvěrníka, Camilo Cienfiuegose. Tato skulptura je pojmenována "Vas bien Fidel".

  • No Comments