“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .


Havana

Galleries

Napoleono muzeum

Napoleonovo muzeum v Havaně, stojící v ulici San Miguel, hned vedle Havanské univerzity, vlastní jednu z nejvýznamnějších sbírek z 18. a 19. století s Napoleonskou tématikou na západní polokouli. 

Napoleonovo muzeum bylo založeno už roku 1961 v zámečku "La Dolce Dimora" postaveném ve florentském stylu roku 1929. Tento zámeček si nechal postavit kubánsko-italský politik Orestes Ferrara.  Architekti byli Evolio Govantes a Felix Cabarrocas, který navrhl i havanský kapitol. Muzeum bylo znovuotevřeno roku 2011 po dlouhé, tříleté, rekonstrukci. Slavnostního otevření muzea se zúčastnila i princezna Alix de Foresta, která je příbuzná Napoleona Bonaparte.

Muzeum vlastní na osm tisíc historických exponátů, které se týkají období od Velké francouzské revoluce až do Druhého císařství. Kolekce exponátů obsahuje specializovanou knihovnu, obleky, zbraně, vojenské artefakty, mince, nábytek, atd.

Muzeum vlastní i originální posmrtnou masku Napoleona Bonaparte, kterou pořídil na ostrově sv. Helena Napoleonův osobní lékař Francesco Antommarchi, který zemřel na Kubě ve městě Santiago de Cuba.

PS: Napoleon Bonaparte na Kubě osobně nikdy nebyl :)

  • No Comments