“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .


Pinar Del Rio

Havana

Trinidad

Santa Clara

Cienfuegos

Varadero

Údolí Viñales

Údolí Vinales je krásné a nejnavštěvovanější místo v regionu Pinar del Rio, ležící od něj asi jen 26 km. V údolí žije asi 10 000 obyvatel. Celé území je na seznamu světového dědictví UNESCO.

V návaznosti na rozšíření pěstování tabáku na Kubě, byla vesnička Vinales založena roku 1875 při hlavní silnice vedoucí z hlavního města provincie Pinar del Rio  do přístavu Puerto Esperanza. Vinales stalo svědkem i mnoha bojů, nejdříve při válce o nezávislost a později i během kubánské revoluce. Vinales si do dnes zachovalo krásný, jednoduchý, koloniální styl.

Povrch Kuby byl dříve pokryt vápencem, ten  postupem času erodoval a díky erozi vznikly unikátní hory zvané mogoty. Ty dosahují výšky až 300 metrů nad mořem. Ty se jsou se svými zaoblenými vrcholky nejtypičtější scenérií pro údolí Vinales. V mnoha mogotách se i ukrývají krasové jeskyně, které jsou přístupné turistům.

V údolí Vinales přežívají po staletí tradiční zemědělské postupy. Nejznámnější a nejtypičtější plodinou je tabák, který se používá do nejlepších kubánských doutníků. V údolí se také úžasně zachovala tradiční lidová architektura, řemesla a hudba.Většina budov, domů nebo i rodinných farem,  je roztroušena po volně po údolí. Jako stavební materiál domorodci používají většinou místní suroviny a materiály. 

V četných jeskyních, roztroušených po svazích pahorků ve Vinales žili původní obyvatelé po mnoho staletí, ještě před příchodem Španělů. Úrodná půda, mírné klima je příznivé pro živočišnou výrobu ale i k pěstování plodin. K práci se zde využívali především afričtí otroci, kteří po útěku z plantáží nacházeli útočiště právě v jeskyních.

Vinales je nejoblíbenějším místem bývalého prezidenta Fidela Castra na Kubě  • No Comments