“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .


Trinidad

Havana

Pinar del Rio

Santa Clara

Cienfuegos

Varadero

Trinidad

Trinidad je malebné městečko v provincii Sancti Spiritus v centrální části Kuby. Trinidad je od roku 1988, spolu s údolím Valle de los Ingenios na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Trinidad byl založen 23. prosince roku 1514 Diego Velázquez de Cuéllar, což z něj dělá jedno z nejstarších kubánských měst. Při založení město dostalo název Villa De la Santísima Trinidad (česky Obec nejsvětější trojice). 

V 18. století zaznamenal Trinidad hospodářský růst díky rozvoji cukrovarnictví a  brzy se stal nejbohatším městem na ostrově. Do města se dokonce přiváželo i luxusní zboží z evropských zemí. V 19. století však došlo k úpadku Trinidadu, hlavně díky vzpouře otroků, vykácení všech lesů a také novému evropskému způsobu zisku cukru z cukrové řepy.

V současné době je hlavním zdrojem příjmu v této oblasti turistický ruch a, jako téměř na celé Kubě, zpracování tabáku. Starší části města jsou, i díky ochraně UNESCO, dobře zachovalé a zrekonstruované. Naproti tomu některé části mimo hlavní turistické trasy jsou ve velmi špatném až havarijním stavu. Bohužel jsou i pár ulic od centra

  • No Comments