“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .

Celestún

Celestún je malé město ležící v severozápadním rohu Yucatánu. V roce 2000 čítala populace necelých 6 000 obyvatel, avšak v době lovu chobotnice se počet obyvatel téměř zdvojnásobí na 10000.

Celestún, což v yucatanské mayštině znamená „malovaný kámen". V Celestúnu se nacházejí izolované úseky krásné pláže s palapas, restauracemi pokrytými doškovou střechou a podávajícími snad nejlepší dary moře v celém státě.

Hlavní atrakcí Celestúnu je Biosférická rezervace Celestun, vyhlášená vládou  19. července 1979, (Reserva de la Biosfera Ria Celestun), velká pobřežní mokřina a útočiště živočišných druhů. Leží na hranici se státem Campeche a zabírá působivých 146 000 akrů, takže je jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí ve státě Yucatán a zahrnuje také jeden z největších úseků porostlých mangrovy v Mexickém zálivu.

Biosférická rezervace Celestún je součástí křehkého ekosystému. Sladká voda z ústí řek (ria) se zde mísí se slanou vodou z Mexického zálivu a vytváří ideální prostředí pro plameňáky a vodní ptactvo. 

  • No Comments