“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .

Gardens by bay

Gardens by the Bay je městký park o rozloze 101 ha, který je postaven na rekultivovaných pozemcích v samém srdci Singapuru, v sousedství slavné Marina Bay. Gardens by the Bay je nedílnou součástí projektu Singapuru, který si klade transformovat Singapur z "města se zahradami" do "města v zahradě". Dle plánů vlády, publikovaných v srpnu 2005, se Gardens by the Bay mají stát hlavní rekreační zónou a národní ikonou Singapuru.

Park se skládá celkem ze tří zahrad.

Bay South Garden Bay

Jižní zahrada je největší ze tří zahrad a zabírá celkem 54 ha. Zahrada byla veřejnosti otevřena 29. června 2012 a má za cíl předvést to nejlepší z tropického zahradnictví a zahradního umění všeobecně. Celková koncepce čerpá inspiraci přímo z přírody, orchidejí. Orchidej  Vanda 'Miss Joaquim' je i národní květinou Singapuru. Orchidej zde představuje své kořeny na břehu, kde stojí úžasné "zimní zahrady".Lístky orchideje představuje celá krajina, výhonky jsou cesty, silnice. Druhé kořeny pak představuje voda, energie a komunikační linky. To vše dohromady tvoří ucelenou síť s květy a "superstromy" na klíčových křizovatkách.

Bay Central

Zahrada Bay Central má působit jako spojovací článek mezi zahradou Bay South a zahradou Bay East. Její rozloha je 15 ha a leží nábřeží vedoucí od centra na východní stranu Singapuru. Je velmi oblíbeným místem procházek a běžeckých okruhů Singapurčanů. Další vývoj této zahrady bude probíhat v následujících letech. 

Bay East

Zahrady Bay East zabírají na 32 ha táhnou se kolem 2 km promenády až k přehradě Marina Reservoir. První část zahrady byla otevřena v říjnu 2011. Díky tomuto získali lidé nový přístup k přehradě Marina Reservoir. Tato zahrada poskytuje nejlepší a ničím nerušený výhled na Singapur.

  • No Comments