“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .

Okruh formule 1

Marina Bay Street Circuit (nebo též Singapore GP Street Circuit) je městským okruhem Formule 1, který vede ulicemi Singapuru.

Trať měří 5,065 km a vede hlavně kolem oblasti Marina Bay, svým vzezřením připomíná další městské okruhy v Monaku a španělské Valencii. Autorem návrhu okruhu je slavný Hermann Tilke, ale  konečnou podobu mu dala společnost KBR. Pitlane okruhu je umístěna těsně u Singapore Flyer, ze kterého je celá pitlane krásně vidět.

Po startu jezdci zatáčejí vlevo pod most Benjamin Sheares, pote najíždějí na Republic Boulevard, zatáčejí na Raffles Boulevard a pokračují po Stamford Road až na St. Andrew's road, kde jezdci projíždějí přímo pod okny singapurské radnice a kolem parku Padang.

Trať pak jezdce zavede na Andersenův most, minou  hotel Fullerton a parku Merlion. U parku Merlion pak jezdci jedou po Esplanade drive a pomalu se blíží k světovému unikátu této trati. Mezi zatáčkami 18 a 19 jezdci jedou pod tribunou, která je postavena na plovoucí plošině a ze které mají diváci nádherný výhled. Pak už jezdce čeká jen 5 zatáček, průjezd pod Singapore Flyer a jsou v cíli.

  • No Comments