“Landscape photography is the supreme test of the photographer - and often the supreme disappointment."

Ansel Adams .

Theatrum Pyroboli - Ohnivé duše II

Téma Ohnivých duší I. vzniklo při výstavě soch význačného českého umělce Olbrama Zoubka na zámku v Lysicích v roce 2013.

Scénické abstraktní obrazy z ohňostrojných barev a tvarů jsou inspirátorem fantazijního světa diváků. V příběhu Ohnivých duší II. v roce 2014 nad Brněnskou přehradou.

Obraz I.

Ohnivé duše láskyplné • Úderem blesku ožívají duše ženy a muže. Jsme v romantické zahradě u modrého jezera. Vychází slunce. Rozkvétají záhony květů a keřů. Noční pohled zavírá blikavý opar nebeské opony.

Obraz II.

Ohnivé duše vášnivé • Neobvyklé pohledy přes ohňové variace umocňují spojení muže a ženy ve vášnivém tanci plným ohnivých doteků. Tryskající šňůry neuhasitelné energie, vrcholí kosmickou bouří.

Obraz III.

Ohnivé duše tajemné • Tajemství provází osudy lidí od nepaměti. Radost, strach i bolest přináší pocity našich vizí. Memento – Nezapomeňte na pokoru, úctu k životu a přírodě. A ještě něco, co je výš...

Hudba:

L. Janáček – Dymák

Hans Zimmer - Soundtrack Pearl Harbor

Two steps from hell

J.S.Bach část varhanní fugy


Česká společnost THEATRUM PYROBOLI patří mezi renomované české producenty ohňostrojů. Byla založena Ivanem Martinkem už v roce 1982. Od svého vzniku se společnost věnuje realizaci zámeckých stylových ohňostrojů i velkolepých ohňostrojných show v tuzemsku i v zahraničí. Od počátku se podílí i na přehlídce ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS

  • No Comments